Několik informací, které pomohou

DOTAZY A RADY - fórum

Datum
Vložil
Titulek

skla do oken classic

Dobrý den, mám okna z roku 1996 nebo 97, Classic. Potřebuji vyměnit tabuli a sklenář se ptá po rozměrech dvojskla. Jediné, co jsem v dokumentaci našel, je rozměr rámu šířka 1800 x výška 1380, s prostředním sloupkem, CONEX 0,8, mřížka 18mm. Důležitá je asi celková tloušťka dvojskla. Můžete poradit?
Děkuji

Datum
Vložil
Titulek

Re: skla do oken classic

dobrý den,
odpověď bude dosti košatá, protože zjistit rozměry není tak jednoduché a administrativní cestou dnes nemožné. Z rozměrů rámu je to možné, ale nedělal bych to (velká nejistota). Přímá cesta je olištovat sklo a oměřit to staré - doporučuji. Též bych doporučil se zamyslet nad výměnou obou skel (píšete o sloupku). Rovnou osadit sklo s lepším Ug=1,1 a aby se skla pohledově nelišila - vyměnit obě a budete šetřit víc na vytápěni. Pro vás ideální bude kontaktovat www.servisaopravyoken.cz, kde to bezproblémově zařídí.

Datum
Vložil
Titulek

Nové těsnění

Dobrý den,
mame okna AQ už 5 let, jsme spokojeni ale chtěli jsme vyměnit těsnění u balkonových dveří,
máme doma kočičku a ta těsnění dala celkem zabrat, poraďte mi prosím kde seženeme nové těsnení
a jestli tuto výměnu zvládneme sami?
Děkuji Olie

Datum
Vložil
Titulek

Re: Nové těsnění

Dobry den,
Nove tesneni se da sehnat u vyrobcu oken z profilu Trocal (www.trocal.cz). Vymenu tesneni asi zvladnete, dulezite bude, zda stare tesneni je do profilu vlozeno nebo extrudovano (tato varianta je horsi na vycisteni drazky). V pripade, ze chcete zabezpecit celou vymenu na klic vcetne dodavky maaterialu kontaktujte servis - info@servisaopravyoken.cz .
Dekuji a hezky den preji.

Datum
Vložil
Titulek

Doplnkovy sortiment

Dobry den,

mame v byte francouzska okna od firmy AQ (3 normalni a 2 balkonove) a potrebovali bychom zakoupit kompletni doplnkovy sortiment - zastineni/zacloneni oken, site proti hmyzu atd.
Mohl bych dostat nejake doporuceni na obchod/firmu v Praze.

Dekuji,
Míra

Datum
Vložil
Titulek

Re: Doplnkovy sortiment

Dobrý den,
zkuste třeba INEX v Korunním dvoře, Praha 2 nebo pobočky firmy Climax - http://www.climax.cz/cz/6-kontakty/22-regionalni-zastupci/1-praha.html
Konkrétní čerstvou zkušenost bohužel nemám, vyzkoušejte a napište jak to dopadlo. Šťastnou ruku při volbě!
Admin

Datum
Vložil
Titulek

Balkonové dveře

Dobrý den, mám plastová okna AQ v celém bytě a jsem spokojen, ale potřebuji poradit s náhradním dílem. U balkonových dveří je mechanichanická západka s pružinou, pro případ, že balkonové dveře nechci úplně zavřít, ale pouze dotykem se dají otevřít zvenčí. U té západky / nebo nevím jak to nazvat / ta pružina praskla, je možné někde koupit, nebo objednat tuto západku ?
Děkuji

Datum
Vložil
Titulek

Re: Balkonové dveře

Dobrý den,
celý díl se dá koupit u dodavatele kování ROTO nebo zkuste www.servisaopravyoken.cz, kde Vám přímo poradí podle typu balkonových dveří a případně ho i objednají.

Datum
Vložil
Titulek

okna a vlhkost

Dobrý den, mám vyměněná okna vaší společností. Ráda bych se zeptala, co způsobuje, že se mi mlží okna uvnitř místností a zároveň mi také prosakuje voda mezi rámem okna a křídlem. Voda potom teče po zdi a nad oknem se objevuje plíseň. Jde o ložnici a pokoj dětí, V místnostech nejsou ani květiny, ani akvárium. Větrám pravidelně, topení je řízeno podle potřeby.
Když byly velke mrazy a otevřela jsem okno, bylo přimrzlé z venkovní strany k rámu. Mezi okny se sráží voda, která nemá kam odtékat a tak se tlačí přes těsnění až do místnosti. Nevím zda pomůže nějaké seřízení nebo jde o vadnou montáž? Děkuji za odpověď.

Datum
Vložil
Titulek

Re: okna a vlhkost

Dobrý den,
bohužel jste nenapsala z jakého období ta okna máte a případně co je to za typ oken. Nicméně valná většina problémů s rosením je způsobena vlhkostí v interiéru - doporučuji změřit vlhkost i klidně obyčejným vlhkoměrem nebo meteorologickou stanicí ze supermarketu. Naměříte-li vlhkost interiéru nad cca 45%je to špatné, k rosení bude za určitých podmínek v zimním období docházet. Hledejte zdroje vlhkosti...
Prosakování vody mezi rámem a křídlem je nepřípustné - pokud stojí voda v drážce a nemá možnost odtéci, podívejte se, zda jsou průchozí odtokové otvory v dolní části rámu - když tam nalejete vodu, měla by jste vidět jak vytéká z těchto otvorů.
Pro více informací raději napiště na e-mail. Děkuji

<< 8 | 9 | 10 | 11 | 12 >>

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode