Několik informací, které pomohou

DOTAZY A RADY - fórum

Datum
Vložil
Titulek

poškozený rám

na plastovém rámu je malá rýha po nožíku zalamovacím existuje něco na spravení něco jako tužka na autolak

Datum
Vložil
Titulek

Re: poškozený rám

dobrý den,
dost závisí na hloubce vrypu a důležitá je též barva rámu. V bílé barvě se rýha "rozleští". Při hlubokých vrypech obvykle není pomoci.

Datum
Vložil
Titulek

poškrabaný rám

na plastovém rámu je malá rýha po nožíku zalamovacím existuje něco na spravení něco jako tužka na autolak

Datum
Vložil
Titulek

Ventilace-zprovoznění

Mám dotaz ohledně zprovoznění svépomocí otevírání ventilace. Zdali je tu taková možnost. Týká se to balkónových dveří i okna. Ve dvou místnostech to lze, ale v ostatních ne, dát kliku do svislé polohy směr nahoru. Děkuji mockrát Marek.

Datum
Vložil
Titulek

Re: Ventilace-zprovoznění

dobrý den pane Marku, pokud nejde dát klika svisle nahoru, tak s největší pravděpodobností okno funkci "větračky" nemá. Zkuste mi napsat do mailu aqokna@email.cz, poslat rozměry okna, třeba i fotku, ale hlavně na sebe telefonické spojení - uvidíme co se s tím dá udělat. Děkuji za dotaz a hezký den.

Datum
Vložil
Titulek

špatné těsnění

Dobrý večer,
chtěla jsem se zeptat na opravu špatného těsnění na okně - na koho se obrátit?
Dále máme také balkonové dveře a nejsou zvenku dovřít - lze tento nedostatek řešit např. instalací magnetu? Na koho se v tomto případě obrátit?
Děkuji za reakci,
Alena

Datum
Vložil
Titulek

Re: špatné těsnění

omlouvám se, že odpovídám až nyní, ale měl jsem nějaké potíže se zobrazením odpovědi, zde na webu.
K Vašemu dotazu : těsnění jsou schopni dodat výrobci oken ze stejného profilového systému, pokud se ještě vyrábí nebo zkuste servisaopravyoken.cz, kde výměny provádí a provedou i seřízení balkonových dveří.
Děkuji
Admin

Datum
Vložil
Titulek

mikroventilace

Dobrý den, máme v bytě nainstalované AQ cca od roku 1997 okna a potřebovali bychom nainstalovat nějaký mechanismus , aby mohla být využívána funkce mikroventilace. Poradíte pls nějakou firmu. Děkuji Petr Uřidil, tel. 733 203 377

Datum
Vložil
Titulek

Zvukova izolace oken AQ

Dobry den,

Koupili jsme byt v dome koloadovanem v roce 2008, kde jsou osazena AQ okna, dvousklo (zevnitr bily plast, zvenci drevo). Vevnitr je napsano: Climaplus Sg sklo 09/07. Je mozne zjistit, jakou zvukovou izolaci by mely okna mit (v Db)? Je pres ne totiz slyset temer vse a proto zvazujeme vymenu skel, ale rada bych vedela, jestli muzeme ocekavat zlepseni stavu vymenou skel (pripadne za jake skla). Dekuju Vam.

Datum
Vložil
Titulek

Re: Zvukova izolace oken AQ

dobrý den Mirko,
odhaduji, že okno má hodnotu Rw=32dB s tím, že za ta léta bych tušil problém v těsnosti oken. Pak bude stačit seřízení kování a dotěsnění spáry rám-křídlo. Pokud toto nepomůže, lze osadit zasklení s lepší protihlukovou izolací, například 6-16-4 či 8-16-4, nicméně v tom případě je nutné vyměnit i zasklívací lišty. Hodnota se posune na Rw=36dB resp. 38dB.
Celý problém je pochopitelně složitější, toto je jen zjednodušený popis.
Děkuji za otázku a hezký den
Admin

<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode