Několik informací, které pomohou

DOTAZY A RADY - fórum

Datum
Vložil
Titulek

Zvukova izolace oken AQ

Dobry den,

Koupili jsme byt v dome koloadovanem v roce 2008, kde jsou osazena AQ okna, dvousklo (zevnitr bily plast, zvenci drevo). Vevnitr je napsano: Climaplus Sg sklo 09/07. Je mozne zjistit, jakou zvukovou izolaci by mely okna mit (v Db)? Je pres ne totiz slyset temer vse a proto zvazujeme vymenu skel, ale rada bych vedela, jestli muzeme ocekavat zlepseni stavu vymenou skel (pripadne za jake skla). Dekuju Vam.

Datum
Vložil
Titulek

Re: Zvukova izolace oken AQ

dobrý den Mirko,
odhaduji, že okno má hodnotu Rw=32dB s tím, že za ta léta bych tušil problém v těsnosti oken. Pak bude stačit seřízení kování a dotěsnění spáry rám-křídlo. Pokud toto nepomůže, lze osadit zasklení s lepší protihlukovou izolací, například 6-16-4 či 8-16-4, nicméně v tom případě je nutné vyměnit i zasklívací lišty. Hodnota se posune na Rw=36dB resp. 38dB.
Celý problém je pochopitelně složitější, toto je jen zjednodušený popis.
Děkuji za otázku a hezký den
Admin

Datum
Vložil
Titulek

Re: Re: Zvukova izolace oken AQ

Kde by bylo možné sehnat nové těsnění v metráži na výměnu . Mám AQ okna z roku 2004. Zevnitř bílá vně zlatý dub. Můžete mi prosím dat kontakt poradit?

Datum
Vložil
Titulek

Zaseklá okenní klika

Dobrý den, máme okna od firmy AQ okna a nyní se nám zasekla klika v poloze mikroventilace a dal nejde. Tzn. okno nejde úplně otevřít, ani úplně zavřít. Poradite mi, prosím co s tím? Děkuji.

Datum
Vložil
Titulek

sítě do oken

Dobrý den, měla bych dotaz, zda nabízíte i možnost objednat sítě do oken. Děkuji za odpověď

Datum
Vložil
Titulek

Re: sítě do oken

dobrý den,
na tomto webu je pouze toto diskuzní fórum a informace okolo firmy AQokna. Konkrétní objednávky či dodávky zboží neřešíme. Nicméně sítě proti hmyzu vám jistě rád dodá libovolný dodavatel stínící techniky u vás v okolí.
Děkuji admin

Datum
Vložil
Titulek

Záslepka parapet

Dobrý den, kde by se prosím dala sehnat postranní záslepka na okenní parapet od AQ okna? Parapet je hliníkový (?). Děkuji.

Datum
Vložil
Titulek

Re: Záslepka parapet

dobrý den,
bohužel to už bude skoro neřešitelné. Typů hliníkových parapetů bylo dodáváno velké množství. Děkuji admin

Datum
Vložil
Titulek

Jak lze opravit poškrábané plastové okno

DOBRÝ DEN,RÁD BYCH VĚDĚL,JAK LZE OPRAVIT POŠKRÁBANÉ PLASTOVÉ OKNO BÍLÉ BARVY.SICE TO NENÍ MOC ,ALE JE TO PŘECI VIDĚT.DĚKUJI ZA ODPOVĚĎ.

Datum
Vložil
Titulek

Re: Jak lze opravit poškrábané plastové okno

dobrý večer,
lehké škrábance lze rozleštit pomocí speciálního čistidla. Oprava je běžnou záležitostí, standardně prováděnou - důležitá je hloubka a povaha těch škrábanců.
Admin

<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode